Aktyviai parduodami būstai turi savo koncepciją

Nekilnojamojo turto rinka 2017 m. buvo aktyvi ir išgyveno pakilimą. Specialistai pastebi, kad 2018 m. rinka turėtų stabilizuotis ir būstų kainos išliks stabilios arba netgi turėtų numažėti. Vilniaus nekilnojamojo turto rinkoje pastebima tendencija, kad vieni butai yra paklausesni už kitus: jeigu vienų vystytojų projektuose parduodama dauguma butų, tai kitiems juos realizuoti sekasi sunkiau. 

Išrankus ir drąsus pirkėjas

Pirkėjai, įsigydami būstą, nebebijo klausti ir domėtis vystomais projektais. Pirkėjai supranta savo poreikius ir norus, drąsiai klausia ir domisi, kiek butų parduota viename ar kitame projekte, kokie vystytojo planai. Kadangi pagal paskutinių metų duomenis butų nuperkama mažiau, nei pastatoma, pirkėjai turi galimybes išsirinkti tinkamiausią sprendimą, todėl nesirenka paties pirmo pasitaikiusio varianto, domisi kainomis, nuolaidomis ir visa projekto koncepcija. Taip lemia, kad vieni projektai yra gerokai populiaresni už kitus. Ši Vilniaus nekilnojamojo turto rinkai būdinga tendencija išliks ir toliau.

Yra įvairių faktorių, lemiančių vieno ar kito nekilnojamojo turto projekto pasirinkimą pirkėjų tarpe. Pirkėjas paprastai ieško patogaus, prieinamo ir patrauklaus būsto, todėl vadovaujasi tokiais kriterijais kaip būsto vieta, statomo būsto kokybė, išplanavimas, vieno kvadratinio metro kaina, kaimyniniai pastai, automobilio parkavimas, uždaras kiemas ir kt. Reiklus pirkėjas žino, kokių patogumų ir paslaugų jam reikia, ir jeigu vystytojo projektas neturi kažkurio vieno pirkėjui svarbaus komponento, tikėtina, kad parduoti butus seksis sunkiau.

Lygina projektus tarpusavyje

Vilniaus miesto gyventojai yra atsargūs, apdairūs ir prieš įsigydami būstą atlieka nemažą rinkos analizę lyginami panašius vystytojų projektus tarpusavyje. Nekilnojamojo turto pasirinkimui skiriama nemažai laiko, todėl pirkėjas gali palyginti kainas ir vystytojo siūlomus papildomus patogumus. Specialistai pastebi, kad būsto paieška vidutiniškai užtrunka apie 6 mėn. Šio laiko pilnai pakanka, kad būtų galima pilnai išanalizuoti visą Vilniau miesto rinką ir išsirinkti tinkamiausią sprendimą. Tai lemia, kad vieni projektai yra populiaresni už kitus. Projektai, kuriuose nuperkama daugiausiai būstų, paprastai turi vieningą šiuolaikinę koncepciją ir aiškią viziją, kokie patogumai reikalingi dabartiniam vilniečiui. Ne tokie populiarūs projektai tikėtina neatitinka pirkėjų reikalavimų ir ne iki galo išpildo visus jų norus ir lūkesčius. Dabartinėje Vilniaus nekilnojamojo turto rinkoje apdairus pirkėjas nesirenka bet kokio būsto ir gali sau leisti palaukti, kol atsiras projektas, atitinkantis visus kokybės reikalavimus.