Butų nuomos rinka Vilniuje sudaro 60-70 proc. visos Lietuvos rinkos

Tikslių duomenų apie butų nuomos rinką Vilniuje dėl vis dar egzistuojančio šešėlio nėra,  tačiau pagrindinės tendencijos yra aiškios. Skaičiuojama, kad butų nuomos rinka Vilniuje sudaro 60 – 70 proc. visos Lietuvos butų nuomos rinkos. Kiekvienais metais į Vilnių atvyksta naujų žmonių, kurie iš karto negali ar nenori įsigyti naujo būsto dėl įvairių priežasčių: planuoja dirbti tik laikinai, atvyko studijuoti, neturi sukaupę pradinio įnašo, nori įvertinti, ar sostinėje jiems patiks ir pan. Tokie asmenys paprastai ieško patikimų variantų nuomai, todėl nekilnojamojo turto nuomos paklausa vis dar plečiasi. 2017 m. pabaigoje buvo skaičiuojama, kad vidutiniškai per dieną Vilniuje atsiranda 43 nauji butų nuomos skelbimai, kas sudaro daugiau nei 15000 skelbimų per metus.

Brangiausia būsto nuoma – Senamiestyje

Didžioji dalis nuomojamų butų Vilniuje yra 2 kambarių butai, tačiau specialistai pastebi, kad tokių butų nuomos rinka yra persipildžiusi. Taip pat jaučiamas nuomininkų konkurencijos augimas, kadangi Vilniaus nekilnojamojo turto rinka po truputį persipildo. Pastebima, kad senesnio įrengimo bei stiliaus butų nuomos kainos mažėja, tačiau naujo įrengimo, modernių butų kainos išlieka tos pačios. Per paskutinius 3 metus būsto nuomos kainos Vilniuje išaugo 22 proc. ir 2017 m. pabaigoje siekė 9,08 Eur už kvadratinį metrą.  Brangiausiai nekilnojamasis turtas Vilniuje nuomojamas Senamiestyje, kur 2017 m. pabaigoje vieno kvadratinio metro nuomos kaina siekė 12 Eur/kv. m, pigiausiai butai nuomojami miegamuosiuose rajonuose, kur vieno kvadratinio metro kaina du kartus mažesnė nei Senamiestyje ir 2017 m. pabaigoje siekė 6 Eur/kv. m. 

Vilnius – patraukli vieta investicijoms į nekilnojamąjį turtą

Nors po truputį pastebimas rinkos persisotinimas, nekilnojamojo turto savininkų lūkesčiai auga. Nekilnojamojo turo rinkoje Vilniuje 2016 m. pradžioje vidutinė butų nuomos grąža buvo 5,6 proc., todėl buto įsigijimas nuomai Vilniuje yra laikomas saugia investicija, nereikalaujančia specifinių papildomų žinių ir tinkančia faktiškai kiekvienam. Būsto nuomos rinka išlieka patraukli investicijoms, kadangi yra išaugęs būstų įperkamumas ir bankai siūlo nedideles paskolų palūkanas. Nepaisant to, prognozuojama, kad artimiausiu metu rinka gali persisotinti. Tai rodo krintančios prastai įrengtų butų nuomos kainos. Jeigu bankai pradėtų kelti paskolų palūkanas, tikėtina, kad investavimo tendencijos gali pasikeisti, nes investuoti iš skolintų pinigų nebus taip patrauklu ir investuotojai pradės domėtis naujomis alternatyvomis. Nepaisant to, šiai dienai rinka vis dar aktyvi ir patraukli investicijoms.